top of page

קהילת הבוגרים והבוגרות

Header

עמותת ״המסלול החדש״ נמצאת אתכם לאורך כל המסלול

בתום הכשרת היסוד בתיכון, מצטרפים החניכים לקהילת הבוגרים והבוגרות של העמותה - מסגרת המשך המציעה סיוע במגוון תחומים. בקהילה פועלת תוכנית החונכות, "המנטורשיפ"; מוצעות תוכניות ליווי פרטניות לחניכים ולחניכות וכן קיים מערך של  גורמי מקצוע שונים שהעמותה מסתייעת בהם באופן שוטף או אד־הוק לצורך ליווי החניכים והחניכות. הליווי עצמו נעשה באמצעות קשר שוטף תקופתי הכולל שיחות, מפגשים וכנסים. 

חשיפת החניכים למשרות פנויות בשוק התעסוקה התואמות את ניסיונם וכישוריהם ואשר יש בכוחן לסייע בקידום מוביליות חברתית.

ליווי החניכים בתהליכי קבלה למוסדות השכלה גבוהה וגיבוש תוכנית פעולה במקרים שבהם קיימים חסמים אשר עלולים להגביל את הקבלה.

סיוע בחיבור בין החניכים לבין מוסדות המאפשרים לבצע שירותי לאומי־אזרחי בתום הלימודים בתיכון וכן מתן ייעוץ עבורם בנוגע לגיוס לצה"ל וליחידות צבאיות מובחרות. קישור לגורמי רווחה במידת הצורך וכן מתן ייעוץ על גבי בסיס שוטף בכל סוגיה אישית המצריכה סיוע חיצוני. 

שילוב החניכים כמדריכים־אורחים בהכשרות של העמותה. החניכים הנבחרים בונים באופן עצמאי מערכי שיעור בנושא משפטי ומעבירים אותם בפני חבריהם לספסל הלימודים. זוהי הזדמנות ייחודית להתנסות בפעילות התנדבותית בעלת אופי אקדמי ומשפטי, ששני הצדדים בה

נתרמים כאחד. 

קורסים מתקדמים

בדומה להכשרות היסוד, את התוכניות בקהילת הבוגרים והבוגרות מנהלים סטודנטים מצטיינים למשפטים, מאחת הפקולטות למשפטים. עד כה, נכון לשנת 2023, מונה קהילת הבוגרים והבוגרות של העמותה קרוב ל־300 חניכים. היא סייעה לרבים מהם בתחומים הנזכרים לעיל ותמשיך לסייע גם בעתיד. 

לצד הליווי המקצועי והאישי, מציעה העמותה לחניכים גם להשתתף בקורסים "מתקדמים" ובהם תוכנית "המנטורשיפ" ו"תוכנית ההתמחות": סדרת מפגשים ייחודית, המהווה קורס־המשך להכשרת היסוד שהחניכים נטלו בה חלק בהיותם תלמידי תיכון. התוכניות מעניקות כלים מעשיים להתמודדות עם שוק התעסוקה, עם עולם היזמות והעסקים, הרחבת הידע על הרשות השופטת וכן גם חשיפה לסוגיות חברתיות מורכבות.

* ההשתתפות בקהילה היא בהתאם לרצונם האישי של החניכים ובהסכמת האפוטרופוסים שלהם בלבד. 

מהנעשה בקהילה

 • White LinkedIn Icon
 • White Twitter Icon
 • White Google+ Icon

וסים זיד ואסאלה אבו עטא, החניכים שזכו בתחרות הפרויקטים האישיים ושהישגיהם בקורס היו הגבוהים ביותר.

אסאלה ווסים, זוכי פרס ההצטיינות והמלגה ע"ש השופט לוי עבור פרויקטים מחקרים משפטיים בקורס "פרקליטים צעירים", עם מנהלות הקורס רובא ושי

 • White LinkedIn Icon
 • White Twitter Icon
 • White Google+ Icon

על שיתוף הפעולה המרגש אחראית יו"ר מועצת הנוער ותלמידת התיכון, אסתר גדמו, מהחניכות המצטיינות של הקורס "זהות מגדר ומשפט" מטעם העמותה, שהתקיים בשנת 2016-2015

אסתר, בוגרת הקורס "זהות, מגדר ומשפט" מרמלה ששימשה כיו"ר מועצת הנוער העירונית, ניהלה יחד עם תלמידות הפקולטה למשפטים בבר־אילן, נטלי ועדי, את הסמינר לחברי המועצה "משפט, חברה ומשפחה" ומנהלת מרכז הנוער של רמלה, חווה

 • White LinkedIn Icon
 • White Twitter Icon
 • White Google+ Icon

"אנו מאמינות בכוח הנשי ובהשפעתו החיובית על החברה. נשים יכולות להוביל שינוי ובפרט נשים מהחברה הערבית. שמחנו להעביר את השיעור במשותף כבוגרות ומקוות שהצלחנו לתרום מעט לחניכות ולחניכים בשינוי עמדות".

החניכות אסיל וג'נא, בוגרות הקורס "העצמה במשפט" בכפר קרע שימשו כמדריכות־אורחות בקורס העוקב ביישוב, "משפט ופרטיות"

 • White LinkedIn Icon
 • White Twitter Icon
 • White Google+ Icon

את החוויה שלי כחניכה בעמותת

"המסלול החדש" אוכל לתאר בראי האמרה הידועה 'ידע זה כוח'. אני מאמינה שהידע שצברתי בקורס "משפט ומדינה" ושעוד אצבור בעתיד כמשפטנית, ישרת אותי רבות ויסייע לי להתקדם במסלול שבו התחלתי לצעוד השנה.

נטלי, בוגרת הקורס "משפט ומדינה" זכתה במקום הראשון בתחרות פרויקטי מחקר משפטיים אישיים בתחום המשפט הפלילי.

 • White LinkedIn Icon
 • White Twitter Icon
 • White Google+ Icon

החוויה בקורס הייתה מרתקת וערכית. פיתחתי אהבה לתחום המשפט והתחברתי לסיפורו האישי של השופט לוי. שובצתי בתחום האזרחי ואני מאוד מתחברת אליו. במעט הזמן שאני כאן, אני לא מפסיקה לומר 'למדנו את זה במסלול החדש!', 'אני מכירה את זה מהמדריכים שלנו' - וזה פשוט כיף!"

בוגרת העמותה היבה, עת שהייתה בת 18 והחלה את שירותה הלאומי בבית המשפט המחוזי במחוז מרכז בליווי העמותה

bottom of page